Головний рабин м. Києва, офіційний посланник Любавичського ребе – Йонатан Маркович  та голова Асоціації імпортерів України Олександр Хмара привітали всіх іудейської віри зі святом Хануки.

Ханука – одне з найбільших єврейських свят, під час якого іудеї згадують про звільнення і очищення Єрусалимського храму у другому столітті до нашої ери.

Ханука в 2019 році розпочалась ввечері 22 грудня і закінчується ввечері 30 грудня.

«Ось і настало прекрасне восьмиденне свято Ханука! У свято вогнів, свято Маккавеїв бажаємо всім яскравого світла в душі. Щастя особистого і сімейного, очищення та любові. Нехай повною чашею буде дім і світлою пам’ять про храм. Вірте в чудеса, бережіть рідних і даруйте людське тепло», – зазначив Йонатан Маркович.

«Хочу побажати усім добра і щастя, любові і чудес, доброти душі і щирих сподівань. Нехай у домі завжди буде святкова атмосфера, взаєморозуміння, достаток, веселощі, повага і благополуччя» – поділився Олександр Хмара.

Слово «ханука» означає «освячення» – освячення нового храмового жертовника замість оскверненого греками. Крім того, назва свята натякає на дату, коли знову спалахнуло світло храмової Менори, що уособлює світло Тори, світло Божественної мудрості. Слово ханука можна розбити на дві частини: хану («досягли спокою») і «каф»-«гей» (25) – тобто 25-го числа місяця Кіслев, коли відновилося служіння Всевишньому в Єрусалимському Храмі.