Більшість міжнародних авіаперевізників призупинила польоти до материкового Китаю. Крім того, компанії Apple, Ikea і Toyota тимчасово закрили свої філіали у країні на тлі збільшення кількості жертв від коронавірусу.

Все більше світових авіаперевізників скасовують або призупинять рейси до міст материкового Китаю. Крім того, такі компанії як Apple, Ikea і Toyota у суботу, 1 лютого, оголосили про тимчасове закриття своїх магазинів чи філіалів у країні через спалах коронавірусу, пише DW.

Авіакомпанії призупинили рейси до материкового Китаю

Міжнародні авіаперевізники, серед яких німецька Lufthansa, французька Air France призупинили польоти до материкового Китаю до 9 лютого. Британська British Airways напередодні заявила про скасування авіарейсів до міст материкового Китаю на місяць. Інші європейські авіакомпанії, як-от LOT, Finnair, SAS, також повідомили про призупинення чи скасування рейсів. Lufthansa поки не планує призупиняти польоти до Гонконга.

Відповідні рішення про скасування чи призупинення польотів ухвалили й великі авіаперевізники США – American Airlines, Delta Airlines та United Airlines, а також австралійська Qantas Airways, катарська Qatar Airways та інші. В якості причини такого рішення, окрім убезпечення здоров’я пасажирів та членів екіпажів, авіаперевізники вказують також суттєве падіння попиту на рейси до КНР, повідомляє агентство новин Reuters. Гонконгзька Cathay Pacific Airways має намір до кінця березня поступово скоротити обсяги перевезень до материкового Китаю на 50 відсотків.

Apple, Ikea і Toyota закрили свої магазини та філіали в Китаї

Американський ІТ-гігант Apple тимчасово закриває свої корпоративні офіси, магазини і контактні центри в материковому Китаї. Згідно з повідомленням компанії, магазини будуть зачинені до 9 лютого. Це рішення було прийняте як “запобіжний захід” і ґрунтувалося на “останніх порадах провідних експертів у галузі охорони здоров’я”. Водночас клієнти Apple зможуть купувати продукцію компанії онлайн.

Крім того, мережа кав’ярень Starbucks закрила більш ніж дві тисячі своїх закладів в материковому Китаї, повідомляє агенція Bloomberg. До аналогічних кроків вдалися шведська компанія Ikea, японські автовиробники Toyota, Honda і Nissan. Корейський автовиробник Hyundai призупинив виробництво позашляховиків через закриття заводів постачальників у Китаї.

Від коронавірусу загинули вже 259 осіб у Китаї

Нагадаємо, станом на суботу, 1 лютого, кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом 2019-nCoV у Китаї вже перевищила 11 тисяч, а кількість загиблих від нього сягнула 259 осіб.