В часи економічних криз деякі українці приймають рішення переїхати жити за кордон. У новій країні вони сподіваються відкрити для себе нові можливості. За розповідями українських іммігрантів, Португалія є чудовим варіантом для переїзду. Вони позитивно відгукуються про клімат, державну підтримку сімей та перспективи для самореалізації.

Українські іммігранти почуваються щасливими за межами Батьківщини. Повертатися до дому не хочуть, натомість будують безліч планів у Португалії.

Чому Португалія

У Португалії за останні 20 років утворилася велика українська громада. Вона налічує щонайменше десятки тисяч людей та посідає четверте місце в країні (перші місця належать громадам вихідців з Бразилії, Кабо-Верде та Румунії).

Почалася українська діаспора з сотень трудових мігрантів у Португалії у 2000 році. Тоді в Португалії було активне будівництво об’єктів чемпіонату Європи з футболу 2004 року. За рік після згаданого чемпіонату в Португалії перебували вже десятки тисяч українців.

У 2018 році офіційне право проживати в Португалії мали 29 тисяч вихідців з України. 8 тисяч з них оселилися в округах Лісабона.Насправді українців у Португалії проживає значно більше, ніж свідчать статистичні дані. Бо отримати громадянство тут можна тільки після 5 років легального проживання. Багато колишніх мігрантів мають подвійне або лише португальське громадянство.

Українці, які живуть в Португалії, кажуть, що на початку їм було нелегко. Після вивчення мови та адаптації до традицій нової країни справи налагоджуються. Аби реалізувати всі задуми, доведеться багато працювати.

Чи все так ідеально

Життя в Португалії має свої мінуси. Вихідці з України найбільшим недоліком Португалії вважають бюрократію. Щоб отримати тут потрібну довідку, можна провести в установах пів дня. Ще один суттєвий недолік життя в Португалії – високі ціни на житло. Також українські іммігранти зазначають, що в Португалії краще не хворіти, бо медицина тут дорога.