Боротьбі з глобальним потеплінням приділяється особлива увага, адже це є визначальним питанням нашого часу. Через зміну клімату страждає не тільки людство, але й флора і фауна. Зміни в атмосфері (парниковий ефект), океанах, вулканічні виверження, процеси, що відбуваються в інших куточках Землі, у комплексі з діяльністю людини й викликають зміну клімату.
З 1906 р. середня глобальна температура поверхні зросла більш, ніж на 1,6 °С за Фаренгейтом і продовжує підвищуватись від Північного до Південного полюса. Особливо критичної точки, а саме збільшення середніх показників до 6 °С вона досягла у чутливих полярних регіонах.

За даними NASA:
- Щороку рівень Світового океану підвищується на 3,4 мм
- Протягом останнього століття рівень води у Світовому океані підвищується на 17 см
- Темпи підвищення рівня води в останньому десятилітті удвічі прискорилися порівняно з попереднім століттям
- фактори підвищення рівня води в морях:
- до Світового океану додається вода з льодовиків, що тануть;
- збільшується площа морів у зв’язку з нагріванням води.
Експерти ООН застерігають, що за наступні 30 років через глобальне потепління постраждає 1 млрд жителів нашої планети. Лише в 2015 році представники 195 країн підписали Паризьку хартію, згідно з якою необхідно утримувати глобальне потепління на рівні 1,5 ° C в порівнянні з до індустріальною епохою..
Чим загрожує глобальне потепління?
Через різку зміну погодних умов збільшуватиметься кількість стихійних лих. Якщо викиди парникових газів не будуть стабілізовані, то екстремальна спека торкнеться багатьох великих міст світу, таких як Нью-Йорк, Стамбул, Багдад, Сеул і Токіо. На думку вчених, це пов’язано з тим, що ділянки суші швидко нагріваються, океан не встигає поглинути тепло. Пожежі, урагани, бурі, повені та посуха стануть більш поширеними. Це передумова для голоду та початку епідемій. Буде доступно менше прісної води, оскільки льодовики зберігають приблизно три чверті світових прісних вод. Екосистеми продовжуватимуть змінюватися, і саме через цей фактор мільйони тварин будуть не в змозі пристосуватись до іншого клімату та вижити.
Учені з Climate Central 2015 року встановили, що якщо глобальна температура Землі зросте на 4◦С, то відповідно рівень води у Світовому океані підвищиться майже на 9 метрів. При цьому вони наголошують, що таке майбутнє не за горами: люди виробляють стільки вуглекислого газу, що великі прибережні міста можуть опинитися під водою вже через понад 100 років.
Приміром, міжнародна команда вчених з Інституту геофізики і вулканології, університетів Рима, Барі, Лечче, Катанії, Хайфи в Ізраїлі, Парижа й Марселя застерігає, що затонулим містом вже 2100 року може стати Венеція. Під водою можуть також опинитися Лондон, Нью-Йорк, Дурбан, Гамбург, Буенос-Айрес та інші міста.
У Світовому банку підрахували, що щонайменше 100 мільйонів осіб можуть опинитися за межею бідності до 2030 року внаслідок глобального потепління.
Через стрімке танення льодовиків підніметься рівень світового океану, в багатьох місцевостях виникають підтоплення, багато людей вимушені покидати через це свої будинки.
Що може зробити людство і кожна людина зокрема?
Рішення людей щодо відмови від поїздок автомобілем і пересадки на велосипед, зміни у виборі харчових продуктів, покупці екологічно чистих речей з часом змінить спосіб життя людства. Користуючись своїми правами громадян, ми можемо здійснювати тиск на уряд та корпорації і вимагати від них необхідних системних змін. Крім того, кожен з нас може самостійно або колективно займатися висадкою дерев. Адже саме ліси здатні запобігти повеням, посухам, ерозії і зсувам грунту, охолодити міста, очистити повітря і боротись зі збудниками хвороб!
Глобальне потепління може призвести до поширення хвороб та шкоди для урожаю. Світовий банк зазначає, що найбідніше населення вже потерпає від його наслідків, а саме від засух та повеней, адже саме найбідніші верстви населення є залежними від сільського господарства. Для виходу із цієї ситуації в організації пропонують підвищити рівень соціального захисту, створити всесвітнє медичне страхування та вивести стійкі до кліматичних змін культури.
Саме наші дії кардинально впливають на планету і вже найближчими десятиліттями відбудуться зміни, які торкнуться кожного. Тож давайте будемо відповідальними за наше завтра і будемо творити зміни на краще вже сьогодні!
Діана Горбатюк
Директор Представництва Журналу “БізнесWOMAN” у Польщі