Українська делегація обговорила розширення Кримської платформи на рівні ПАРЄ та платформи української діаспори на міждержавному рівні під час візиту до Генсекретарки Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич.
«Ми також обговорили рішення Європейського суду з прав людини: як пришвидшувати цей механізм, зробити його дієвішим. Щодо питання проєкту озеленення України: багато хто з топполітиків України, Кабінету Міністрів, взагалі багато людей долучилися до акції висадки 1,7 млн дерев у жовтні за одну добу. Окрім того, говорили про потенційне розширення платформи діаспори на міждержавні рівні. Для нас це дуже важливе питання, оскільки воно також торкається і прав людини, і, можливо, подвійного громадянства».
Повідомила голова української парламентської делегації у ПАРЄ Марія Мезенцева.
Вона також зауважила, що Генсекретар ПАРЄ є хорваткою, і зустріч була дуже приємною, адже це дружня до нас країна. Ба більше, хорватські представники разом з іншими країнами в Європарламенті підтримували Україну в боротьбі проти російської агресії, в інформаційних кампаніях, у санкціях тощо.
«Є абсолютна довіра – це особисто підтвердила пані Голова. Довіра до спільної кооперації, мета і прямий діалог».
Підсумувала Мезенцева.
Нагадаємо: зимова сесія ПАРЄ проходить у Страсбурзі 25-28 січня.
Кримська платформа – новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді наростальним безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні.
Передбачається, що Платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів; міністрів закордонних справ; у вимірі міжпарламентського співробітництва; у форматі експертної мережі.
На зустрічі були обговорені ряд важливих питань, а також отримані важливі сигнали з боку Ради Європи:
- майбутній візит пані Генеральної секретарки до України, який, потенційно, відбудеться вже цією весною
- виконання рішень Європейського суду з прав людини
- обговорили недавнє рішення ЄСПЛ по Криму (щодо юрисдикції та прийнятності) проти РФ
- розширення Кримської платформи і її підтримку з боку Ради Європи
- було піднято питання про Білорусь та захисту прав людини
- нова ініціатива про роботі з діаспорами на платформі ПАРЄ і подальшим перенесенням такої ідеї на міжурядовий рівень
- участь Генерального секретаря та надання підтримки міжнародному проєктові «Озеленення України» (Озеленення України)
- розширення проєктів для Офісу Ради Європи в Україні, який є, до речі, найбільшим офісом зі всіх країн-членів, а також призначення майбутнього очільника Офісу з Данії Стін Норльов.