5 липня в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Міжнародна політика» перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь у сесії присвяченій Угоді про асоціацію України з ЄС та дискусії на тему: «Курс на НАТО: шлях до членства». Про це повідомляє Міністерство закордонних справ.

У виступі на сесії присвяченій Угоді про асоціацію з ЄС, Еміне Джапарова, передусім, сконцентрувала увагу на процесі поглиблення політичної асоціації України, що реалізується шляхом забезпечення політичного діалогу з ЄС, конвергенції із зовнішньою і безпековою політикою ЄС та розвитку взаємодії у сфері національної безпеки і оборони.

“У поточному році рівень приєднання України до заяв ЄС з міжнародних питань складає понад 90%. Цей показник засвідчує, що ціннісно і політично на міжнародній арені Україна вже сьогодні є ближчою до Євросоюзу, ніж деякі країни-кандидати або потенційні кандидати на членство”.

Зазначила Еміне Джапарова.

Перша заступниця згадала також і важливу для ЄС та України тему кібербезпеки, зазначивши, що велика кількість кібератак спонукала Україну до створення майданчику для обміну інформацією і досвідом.

“3-го червня відбувся перший в історії двосторонніх відносин Кібердіалог Україна-ЄС. ЄС веде такі діалоги з небагатьма країнами: США, Індія, Бразилія, Японія, Республіка Корея, Китай. Відтепер Україна серед них і перша з країн-учасниць ініціативи ЄС «Східне партнерство”.

Наголосила Еміне Джапарова у своєму дописі у Фейсбук.

У рамках сесії Форуму на тему: «Курс на НАТО: шлях до членства» перша заступниця міністра закордонних справ відзначила, що на сьогодні мало в кого лишились сумніви щодо пріоритетності та виключної важливості євроатлантичної інтеграції для України.

“Саміт НАТО 2021 у Брюсселі відкинув усі спекуляції, які лунали останнім часом, що Альянс змінив свою думку щодо євроатлантичної перспективи України. Союзники чітко підтвердили те, що наша держава стане членом Альянсу, і що План дій щодо членства в НАТО є невіддільною частиною цього процесу”.

Відзначила дипломатка.

За словами Еміне Джапарової, з метою отримання ПДЧ Україна концентрується на практичній реалізації низки ключових завдань. Зокрема йдеться про подальше зміцнення та розширення в середовищі союзників ядра прихильників надання Україні ПДЧ, збільшення участі України у спільних з НАТО операціях та навчаннях, продовження процесу реформ, спрямованих на поступовий перехід України на стандарти, норми та принципи НАТО, а також ухвалення важливих законодавчих актів та керівних документів у сфері безпеки та оборони.