Цінові перспективи для української кукурудзи як старого, так і нового врожаю поки залишаються невтішними.

Про це повідомили аналітики Barva Invest, передає Latifundist.

Так, експортна ціна української кукурудзи зараз найдорожча серед основних країн-експортерів, що робить її неконкурентоспроможною на світовому ринку.

«Яскраво це ілюструє падаючий попит на FOB, де ціни практично зрівнялися з вартістю на СРТ, яка ще отримує підтримку через обмежену пропозицію з боку фермерів. Що стосується форвардних цін на новий урожай, трейдери готові платити $143-144 за тонну на СРТ, що на $10-12 за тонну менше ніж у кінці квітня 2019 року», – зауважують аналітики.

Вони зазначають, перспективи нового сезону в світі, поки не дають надій на помітне зростання – мінімальні погодні проблеми в США поряд з високими прогнозованими посівними площами, а також активність продажів з боку Аргентини виступатимуть істотним чинником тиску на ціни.

Також, експерти зауважують, що погодні ризики в Україні теж частково нівелювалися, оскільки за останні дні на більшій території України пройшли дощі, частково компенсувавши дефіцит вологи в основних районах вирощування. Прогноз погоди на наступний тиждень поки дуже сприятливий.

«Якщо ж і в Бразилії ситуація з посівами прийде в норму, то світовий баланс пропозицій і споживання буде вкрай важким і не дозволить побачити високі ціни, крім як на короткострокових погодних ралі і на оптимізмі через відновлення попиту після карантину», – розповіли аналітики.