Північна Корея досягла певних успіхів у своїй військовій атомній програмі і “можливо розробила невеликі ядерні пристрої”, які можуть використовуватися в боєголовках балістичних ракет. Ця інформація міститься у конфіденційній доповіді ООН, підготовленій експертами організації, що займаються питаннями санкцій проти цієї країни.

Витяги з доповіді публікує у ніч на вівторок, 4 серпня, агенція dpa, пише DW.

За даними авторів доповіді, “КНДР продовжує свою ядерну програму, в тому числі виробництво збагаченого урану і будівництво експериментального реактора на легкому водні”. Експертні висновки доповіді, згідно з даними dpa, базуються на інформації однієї з країн ООН.

Переговори між США і КНДР про атомну програму Пхеньяна зайшли у глухий кут з часу провального саміту між лідерами двох держав Дональдом Трампом і Кім Чен Ином в лютому 2019 року у В’єтнамі.

Перший заступник голови МЗС КНДР Чве Сон Хі нещодавно звинуватила Вашингтон у спробі використовувати діалог з Пхеньяном лише як інструмент для врегулювання внутрішньоамериканської “політичної кризи”. Вона вказала, що не бачить необхідності в тому, щоб сідати з США за стіл переговорів.