Еміне Джапарова, кандидатуру якої узгодили на посаду першого заступника міністра закордонних справ України, планує займатися питаннями анексованого Криму та публічної дипломатії. 

Про це вона повідомила у коментарі “Крим.Реалії“, пише “Європейська правда”.

“Все починалося з пропозиції міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, якого я знаю давно і з яким ми довгий час працювали. Головним для мене було зберегти можливість займатися питанням Криму. Це перше, що я запитала у міністра і отримала позитивну відповідь. Дмитро вже трохи привідкрив завісу того, якими ще питаннями я буду займатися, а саме – публічною дипломатією”, – розповіла Джапарова про процес свого призначення.

Вона уточнила, що президент Володимир Зеленський погодив її кандидатуру на зустрічі з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим і представниками Меджлісу 18 травня.

“Узгодження президентом було точно символічним і планувалося на 18 травня. У нас відбулася зустріч президента з лідерами кримськотатарського народу – Мустафою Джемілєвим, Рефатом Чубаровим, Ахтемом Чийгозом і іншими, в тому числі представниками громадського сектору. Під час цієї зустрічі президент оголосив, що погодив мою кандидатуру”, – сказала Джапарова.

“Це потужний сигнал кримським татарам, в тому числі в окупований Крим. Коли на таку високу і відповідальну посаду призначається кримська татарка, мова в тому числі йде і про політичне рішення. Крім того, призначення заступників міністрів закордонних срав – це в тому числі сигнал для інших країн”, – додала вона.