Сьогодні Посли та дипломатичні представники різних країн світу виконали українську різдвяну пісню «Щедрик» у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС. Зустрічала гостей Перша заступниця Міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

«Щедрик», який став символом різдвяних свят у всьому світі (у англомовному варіанті відомий як «Carol of the bells»), виконали за супроводу Народного ансамблю «Роксоланія»та народної хорової капели «Дніпро». А потім співали українські колядки та щедрівки.

Упродовж двох місяців Надзвичайні та Повноважні Посли вивчали «Щедрика» українською мовою у рамках освітнього курсу «Українська мова для дипломатів», ініційованим міжнародним жіночим клубом Business Woman Club за підтримки Міністерства закордонних справ України, ГО «Інститут культури України» та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Також участь у щедруванні та колядуванні взяли Президентка Business Woman Club Ганна Крисюк, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Куба в Україні Натача Діас Агілера, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, проректорка з науково-педагогічної роботи КНУ Ксенія Смирнова, президентка Міжнародного жіночого клубу м. Києва Крістіна Грюневальд, Президентка Клубу жінок послів в м. Києві Шафаг Орудж, дружини послів Вірменії та Польщі в Україні та інші поважні гості.

У своєму виступі пані Еміне Джапарова коротко розповіла історію «Щедрика», пояснила чому цей захід дуже цінний для популяризації української мови, культури й традицій, а також подякувала всім за співпрацю і взаємодію.

Президентка Business Woman Club Ганна Крисюк розповіла як виникла ініціатива створення курсу української мови для дипломатів: «Ідея належить пані Послу Хорватії в Україні Аніці Джамич і тепер ми підводимо перші підсумки, а далі будемо продовжувати курс, бо вивчення української мови відкриває нові можливості для кращого діалогу й взаємодії з представниками інших країн». Також вона подякувала всім виконавцям, представникам ЗМІ та привітала всіх гостей з різдвяними святами».

Business Woman Club — це міжнародний жіночий бізнес-клуб клуб, який об’єднує успішних жінок зі сфери бізнесу, політики та дипломатії для консолідації, розвитку, спілкування та співпраці.

Сайт Клубу: https://businesswomanclub.org/