Уряд звернувся до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), щодо розв’язання питання двох платіжок на газ та його транспортування.

Про це сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук 7 лютого під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє Урядовий портал.

«Дійсно, правильно буде, щоб людина отримувала платіжки за ці дві послуги одним документом. Рішення про розділення платіжок ухвалює незалежний регулятор – НКРЕКП. Тому ми звернулись до них щодо оптимізації цього питання», – сказав Гончарук.

Він пояснив, що через анбандлінг, тобто розділення послуг з надання газу та його транспортування, люди отримують дві платіжки, відповідно до європейських норм.

Але сукупна сума двох платіжок, за словами прем’єра, все одно менша, ніж сума однієї платіжки в минулому році.

Він підкреслив, що це, зокрема, стало можливим завдяки злагодженій роботі Президента, уряду та Верховної Ради: «Ми в рекордно короткий термін запустили процедуру анбандлінгу завдяки ухваленому депутатами відповідному закону. Це дало нам можливість завершити перемовини з європейцями, росіянами. Як результат – ціна на газ цієї зими абсолютно нижча, ніж могла би бути, якби не було нового газового контракту. Цю роботу оцінюють у тому числі міжнародні партнери».