Машину придбала Асоціація українців у Люксембурзі «LUkraine». Автомобіль передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій у місті Київ. Доставляли з Люксембургу в Україну Ченбау Кім та інші волонтери з благодійного фонду “До Перемоги”.

Відбувся телеміст між усіма сторонами, які організували придбання і передачу цього автомобіля. Це вже другий автомобіль, тож залишилося ще 98 машин для того, щоб реалізувати проєкт «100 пожежних автомобілів для українців».

До передачі у офлайн та онлайн форматах долучилися організатори проєкту, голова МШДУ та БФ «Озеленення України» Ганна Крисюк, представники головного управління ДСНС у Києві, голова Донецької ОВА Павло Кириленко, голова Асоціації українців у Люксембурзі «LUkraine» Микола Жаров та інші.

Присутні відвідали Музей пожежної справи. З початком війни, на жаль, там з’явилася нові експонати. Зокрема, розстріляна пожежна машина з Гостомеля, яка була зруйнована під час атаки на флагман української авіації – Ан-225 “Мрія”.

Представники ДСНС розповіли про інші втрати пожежних автомобілів та поточні потреби. На жаль, на війні подібна техніка – розхідний матеріал. Та саме хороші сучасні автомобілі допомагають рятувати життя як цивільних, так і самих рятувальників, а часто й рятують природу.

«Дякую Асоціації українців у Люксембурзі «LUkraine», благодійному фонду “До Перемоги” та всім партнерам за співпрацю і гарний початок проєкту. Ви добре знаєте, наскільки дороговартісними є пожежні автомобілі та наскільки непростою є їх доставка. Проте, ці зусилля рятують найцінніше – людські життя та природу. Щира вам подяка за цю працю і підтримку», – сказала Ганна Крисюк.

Проєкт «100 пожежних автомобілів для України» має на меті закупити й передати такі машини для порятунку життя людей та природи й лісових масивів, а також у честь кожного авто висаджувати по 10 дерев, щоб поступово відновлювати екосистему України.

Організатори проєкту: БФ «Озеленення України» та Міжнародний штаб допомоги українцям за співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Донецькою ОВА та Державним агентством лісових ресурсів України.