Як уже раніше повідомляв портал Світове українство, згідно з опитуванням, проведеним соціологічною службою Центру Разумкова в період із 6-го до 11 вересня, Президенту України Володимирові Зеленському довіряє 79% респондентів, українським засобам масової інформації – 56%.

Важливим є те, що соціологи  зафіксували загальне зростання рівня довіри громадян до органів системи МВС. Ця тенденція спостерігається протягом трьох останніх років. І якщо рівень довіри до патрульних поліцейських стабільний, то у інших правоохоронців системи МВС динамічно росте.

Як показує проведене дослідження, у порівнянні з лютим 2019 року, довіра до Державної прикордонної служби України з боку громадян зросла на 10%

Найбільшу з органів системи МВС довіру громадян – 64%, має Державна служба України з надзвичайних ситуацій. Рівень довіри до рятувальників збільшився на 3% у порівнянні з попереднім опитуванням. Крім того, високу довіру опитані висловили Національній гвардії України – 64%, це на 14% більше ніж було. Національній поліції України довіряють 51% опитаних, що на 13,2% більше, ніж декілька місяців тому. Патрульній поліції України довіряють 45% українців. Рівень довіри зріс на 4,6%.

Водночас у результатах дослідження кажуть, що про недовіру до російських ЗМІ заявило 80% опитаних, до української судової системи – 72%.

Загалом було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.