Недорогий і широко доступний стероїд дексаметазон урятував життя третини пацієнтів, які мали тяжкий перебіг коронавірусної інфекції COVID-19.

Це встановили дослідники під керівництвом науковців Оксфордського університету (Велика Британія), оприлюднивши результати досліджень 16 червня, передає Depo.ua з посиланням на “Радіо Свобода“.

Понад двом тисячам тяжкохворих на коронавірус пацієнтам давали дексаметазон, який зменшив смертність на 35% серед хворих, які могли дихати лише за допомогою апарату штучної вентиляції легень. Крім того, препарат знизив на одну п’яту смертність серед тих, хто отримував кисень. Випробування включало контрольну групу з 4000 пацієнтів, які не отримували такого лікування.

“Це надзвичайний результат. Дексаметазон недорогий, він є на полицях, і його можна негайно використовувати, щоб врятувати життя у всьому світі”, – сказав професор із інфекційних хвороб на кафедрі медицини Нуффілд Оксфордського університету Пітер Горбі.

Фінансували дослідження державні агенції охорони здоров’я Британії та приватні донори, в тому числі Фонд Білла та Мелінди Ґейтсів.