Згідно з даними аналізу прогнозу FAO-AMIS у 2019/20 маркетинговому році пропозиція зерна пшениці у світі зросте на 1,67% у порівнянні з попереднім періодом, а обсяги початкових запасів будуть нижчими на 4,71%.

Про це повідомив сільськогосподарський експерт-дорадник з аудиту, економіки та управління підприємством Юрий Кернасюк, передає Агробізнес Сьогодні.

Експерт зазначив, що на українському ринку пшениці загальна пропозиція зерна пшениці буде на 13,56% більшою у порівнянні з попереднім маркетинговим сезоном, тоді як початкові її запаси виявилися значно меншими – на 3,18%.

«Загалом висока пропозиція зерна на ринку буде стримувальним чинником зростання цін на пшеницю як на внутрішньому, так і зовнішньому продовольчих ринках, що за умов виникнення загальносвітової економічної кризи, спричиненої, зокрема, негативними наслідками від швидкого поширення коронавірусу, зумовить скорочення попиту та можливе збереження низьких цін на більш тривалий період часу», – відмічає аналітик.

Експерт зауважив, що девальвація гривні матиме порівняно обмежений вплив на цінову ситуацію на внутрішньому ринку та лише частково компенсує можливі ризики агробізнесу.