10 квітня, у день висадження дерев, в Черкасах світило ясне сонечко, погода була надзвичайно сприятливою для реалізації Акції Greening of the planet “ 1 млн дерев за 1 день у 100 країнах світу”. Всі учасники були у піднесеному настрої, висадження відбувалось на одному подиху. 

«Дерева дають нам кисень, захищають у час негоди, створюють тінистий затишок у літню спеку. Вони свідки славетних подвигів та поразок, що з’єднують минуле з теперішнім і майбутнім. Інколи мені здається, що вони хотіли б так багато нам розказати, захистити, але ми перестали розуміти цю мову. Природа – це наш дім, який потрібно доглядати, оберігати, чистити та прикрашати. Як художник малює маслом на полотні свої шедеври, так і ми можемо розмалювати нашу планету яскравими барвами природи, створити частинку раю на Землі.».

Говорить Наталя Щербініна, співорганізатор акції у Черкаській області.

“Для КП “Дирекція парків” висадка нових дерев – справа водночас звична, буденна і найголовніша. Не важливо як – у рамках акцій, проектів чи просто щоденної роботи – ми завжди стараємось відновлювати зелені насадження.

Висадити дерево – це лише маленький, але суттєвий крок на шляху до екосвідомості, культури та розвитку людства. Для нас, як для підприємства, що оберігає, створює та розвиває зелені куточки в межах міста, приємно об’єднувати людей заради такої мети!

Дерева – це легені нашої планети, вони виробляють кисень, нейтралізують шкідливі викиди, зберігають водні ресурси, впливають на формування клімату планети, допомагають підтримувати родючість ґрунтів та захищають їх від ерозії.

Тож поповнювати запаси зелених насаджень – це не просто обов`язок, а й необхідність”, – сказав партнер акції, директор КП “Дирекція парків Андрій Куча

“Для мене висаджувати дерева – це спілкуватись з джерелом життя, якому ми – люди багато чого винні. Потрібно віддавати Землі те, що попередні покоління відібрали, майже довели до катастрофи. Садити дерево дуже приємно, але ще дивовижніше споглядати як росте  сад, ліс, дерева якого саджав і ти”.

Говорить партнер акції , Михайло Щербінін, власник готелю “Україна”, м. Черкаси.

На Черкащині висадка дерев та саджанців відбувалась у 326 локаціях: 285 локацій – це індивідуальні висадження сакур мешканцями багатоповерхових будинків у м. Черкаси, на прибудинкових територіях, також висадження відбувалось на території 12 Лісових господарств: Дахнівське, Катеринопільське, Хлипнівське, Козачанське, Ліпнявське, Тимошівське, Софіївське, Яснозірське, Стеблівське, Смілянське, Синицьке, Чигиринське. Дерева висаджували на територіях шкіл, лікарень, вищих навчальних закладів м. Черкаси. Локаціями для висадження дерев також були парки м. Черкас:  «Спортивний», «Сосновий бір», «Перемоги», санаторій «Руська поляна».  Відділ екології міської ради створив декілька алей у м. Черкаси, в тому числі Алею Слави на честь воїнів загиблих у війні з Росією на сході України, що складається з 20 кленів червоних 8-річних та 1 дванадцяти річного платану. Всього на різних локаціях в акції взяла участь 1071 особа. 

Види дерев: дуб звичайний, дуб червоний, горіх чорний, модрина європейська, сосна звичайна, платан, клен, сакура, ліквідомбар, райська яблуня, вишня, липа, береза, туя, самшит, катальпа, бересклет крилатий.  

Партнери: ТОВ «УК «Нова якість»», готель «Україна», м. Черкаси, ГО «ЧистоЧе», КП «Дирекція парків», «Черкаський державний бізнес коледж», «Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького», «Черкаський технологічний університет», «Ротарі клуб Черкаси Інтернешнл», IT компанія «Sloboda Studio Ukraine”,  «Ротарі клуб Черкаси-Центр», «Черкаська міська рада», ГО «Ротарі клуб Черкаси», «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій».

Організатором проєкту є український Благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Сергій Гайдайчук – президент найбільшого ділового клубу, який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine» та Ганна Крисюк – президент міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club». За підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України та Державного агентства лісових ресурсів України.