Найбільший в Україні бізнес-клуб «CEO Club Ukraine» виступив партнером заходу «Партнерство заради сталого розвитку-2020» з нагоди відзначення 20-ї річниці Глобального договору ООН.

З привітальними словами до організаторів та учасників події звернулись Денис Шмигаль, Прем’єр Міністр України та Сергій Гайдайчук, президент CEO Club.

Глобальний договір ООН є ініціативою Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй, що мобілізує компанії для побудови своєї діяльності та стратегій на основі десяти універсальних принципів у галузі прав людини, праці, навколишнього середовища та боротьби з корупцією.

Під час заходу відбулось також і нагородження компаній відзнакою «Партнерство заради сталого розвитку», яку започаткувала українська мережа 3 роки тому.

Переможцем у категорії “МИР” став «Міжнародний центр розвитку і лідерства», Україна. Проєкт Стоп_секстинг, висвітлює проблеми сексуального насильства в інтернеті та вчить батьків і фахівців попереджати випадки насильства над дітьми.

У категорії “СУСПІЛЬСТВО” переможцями обрано 4 компанії:

  • Компанія StarLight Media (Україна). Проєкт Women Empowerment Principles (Вімен Емпауермент Прінсплз) в дії. Метою проєкту є створення корпоративної системи підтримки розвитку та розширення прав і можливостей жінок, інтеграція принципів гендерної рівності в роботу бізнесу та протидія поширенню гендерних стереотипів, дискримінації та насильства.
  •  Компанія  Сівітта, Білорусь. Освітній проєкт Академія Цівітта, у рамках якого представники бізнесу забезпечують студентів навичками, необхідними в реальному бізнесі.
  • Компанія Ґаранті, Туреччина. Проєкт Гендерна позика – це адаптація механізмів, пов’язаних зі стійкістю до гендерної рівності і створення продуктів, які допомагають жінкам брати участь у професійному житті компаній.
  • Ай-ті компанія СофтСерв, Україна. Проєкт з працевлаштування і навчання тестуванню веб-застосунків для людей з вадами зору.

Категорія «Економічний розвиток». Переможці:

  • Компанія Нова Пошта з проєктом «Школа Бізнесу», спрямованого на розвиток малого та середнього підприємництва.
  • Група  МЕТІНВЕСТ з магістерською програмою розвитку міських управлінців.
  • Центр «Політ» з проєктом «Запорізька політехніка», для популяризації інженерних спеціальностей у дітей через стем-освіту.
  • Сєкєрбанк, Туреччина. Проєкт Банківське обслуговування сімейного фермерства, що стимулює залишенню фермерів у сільській місцевості.

Категорія “ПЛАНЕТА”. Переможці:

– Організація WWF, Україна. Проєкт «Співжиття заради збереження». Для вирішення конфліктів між людиною та дикою природою протягом року було встановлено 16 електричних огорож для захисту домогосподарств від хижаків. Їх мета – підвищити рівень толерантності до великих хижаків, а також розширення знань щодо сталих практик співіснування з ними.

– Skanska Commercial Development Europe (Poland) – зелений бетон

– Капарол Україна – зелені рішення для оселі

«Місією CEO Club є реалізація та підтримка проєктів, що роблять світ навколо кращим. Саме тому ми й погодились виступити стратегічними партнерами ПРООН та надалі їх підтримувати. Ця співпраця необхідна для того, щоб якомога більше українських компаній втілювали у своїх практиках 17 сталих цілей ООН», – ділиться президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук.

 «Саме бізнес повинен бути ключовим амбасадором впровадження 17 Цілей ООН та показувати всім гідний приклад у зміненні парадигми по відношенню до світу, його екології та ін..Світ змінюється, виклики наростають і ми повинні переходити від парадигми конкуренції до парадигми співпраці. Лише разом ми зможемо подолати виклики, які стоять перед людством. Дякую Тетяні Сахарук голові правління Мережі Глобального договору ООН в Україні за популяризацію цілей сталого розвитку в Україні. За результатами внутрішньої комісії ООН українське представництво показало топ-3 результати у світі по прогресу за рік в просуванні 17 цілей», – додав Сергій Гайдайчук.

Цілі сталого розвитку (ЦСР), які ще називають «Глобальними цілями» – це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всі людей у світі.

17 Цілей сталого розвитку: 

1.    подолання бідності;

2.    подолання голоду, досягнення продовольчої безпеки, поліпшення харчування і сприяння сталому розвитку сільського господарства;

3.    забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх у будь-якому віці;

4.    забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх;

5.    забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат;

6.    забезпечення доступності та сталого управління водними ресурсами та санітарією;

7.    забезпечення доступу до недорогих, надійних, стійких і сучасних джерел енергії для всіх;

8.    сприяння поступальному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх;

9.    створення стійкої інфраструктури, сприяння всеохоплюючій і сталій індустріалізації та інноваціям;

10.    скорочення нерівності;

11.    забезпечення відкритості, безпеки, життєстійкості й екологічної стійкості міст, інших населених пунктів;

12.    забезпечення переходу до раціональних моделей споживання і виробництва;

13.    вжиття невідкладних заходів щодо боротьби зі зміною клімату та її наслідками;

14.    збереження та раціональне використання океанів, морів і морських ресурсів в інтересах сталого розвитку;

15.    захист та відновлення екосистем суші та сприяння їх раціональному використанню, раціональне лісокористування, боротьба з опустелюванням, припинення і повернення назад (розвертання) процесу деградації земель та зупинка процесу втрати біорізноманіття;

16.    сприяння побудові миролюбного и відкритого суспільства в інтересах сталого розвитку, забезпечення доступу до правосуддя для всіх і створення ефективних, підзвітних та заснованих на широкій участі інституцій на всіх рівнях;

17.    зміцнення засобів здійснення й активізація роботи в рамках глобального партнерства в інтересах сталого розвитку.