Державне підприємство “Конотопський авіаремонтний завод “Авіакон” (ДП “Авіакон”), що належить до складу державного концерну “Укроборонпром”, передало командуванню Сухопутних військ Збройних сил України 3 модернізованих вертольоти Мі-8 МТВ-1, призначених для виконання українськими військовими завдань у рамках миротворчої місії ООН в одній з країн Африки.

“Не дивлячись на заходи карантину, “Авіакон” своєчасно виконує взяті на себе зобов’язання і забезпечує підтримку льотної придатності техніки державної авіації. Особливо це стосується техніки для наших миротворців, адже від їх роботи залежить репутація України на міжнародному рівні. Тепер, з модернізованими вертольотами, наші військові зможуть вчасно провести ротацію техніки і особового складу 18 окремого вертолітного загону Місії ООН”, – цитує директора підприємства Ігоря Марченка прес-служба “Укроборонпрому” в п’ятницю.

Згідно з інформацією, вертоліт Мі-8 МТВ-1 відрізняється своєю потужністю і надійністю, а також має значний запас міцності. Успішно реалізований на “Авіаконі” комплекс робіт передбачав розробку та впровадження в стислі терміни низки технічних і організаційних рішень. Зокрема, світлотехнічне обладнання вертольотів було адаптовано під використання членами екіпажів окулярів нічного бачення.

Фахівці заводу здійснювали модернізацію вертольотів в умовах особливого режиму роботи в зв’язку з загрозою коронавірусу в Україні. Вже 3 тижні на “Авіаконі” посилені санітарно-гігієнічні заходи та заходи дезінфекції, всі працівники забезпечені і в обов’язковому порядку працюють у медичних масках. Зараз робота в рамках критично важливих контрактів триває з дотриманням режиму безпеки, інші працівники відправлені у відпустки.

За словами заступника гендиректора “Укроборонпрому” з авіа- та ракетобудування Руслана Коржа, НС в країні не завадила підприємствам авіаційного дивізіону виконати свої договірні зобов’язання.