З урахуванням нинішньої цінової ситуації на ринку зерна беззбитковим виробництво продукції може бути за умов отримання середньої врожайності озимих зернових культур на рівні не меншому за 4-4,5 т/га. Це дозволить покрити основні виробничі витрати й забезпечити до 15% норми прибутку.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Агробізнес Сьогодні”.

Так, ринкова вартість 1 кг насіння озимої пшениці й озимого ячменю першої генерації нині коштує 8,50 грн. Середньозважена вартість 1 кг паливно-мастильних матеріалів – 28,67 грн., 1 кг нітроамофоски -14,2 грн. Один кілограм аміачної селітри коштуватиме фермеру 7,65 грн. За оренду одного гектару ріллі в регіоні винаймач заплатить власнику землі за паї близько 2000-3000 грн. і вище. Відтак за умови середньої врожайності 40-45 ц/га витрати на посів озимих зернових коштуватимуть фермерові близько 4300 грн. за тонну. Йдеться про виробничі витрати.

Адміністративні витрати складуть 649 грн. з тонни, а витрати на збут продукції – ще 86,7 грн за тонну продукції. Таким чином, повна собівартість вирощування однієї тонни озимої продукції за умов 2020 року складе 5069 грн.

Фахівці закликають сільгоспвиробників вносити науково обгрунтовані дози міндобрив, застосовувати інтегровану систему засобів захисту й регуляторів росту рослин, а також дотримуватися сівозміни.