Серед 94 масштабних проєктів цифрової трансформації, які реалізовуватимуть у найближчі 3 роки, 12 – у сфері захисту довкілля.

План цифрової трансформації країни презентував Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров

Міндовкілля спільно з Міністерство цифрової трансформації України працюватимуть над цифровою трансформацією за проєктами:

  • біологічного і ландшафтного різноманіття (е-ПЗФ);
  • водного господарства (е-Вода);
  • лісового господарства (е-Ліс);
  • рибного господарства (е-Рибалка);
  • раціонального використання надр (е-Надрокористування);
  • поводження з відходами (е-Відходи);
  • державного нагляду у сфері охорони навколишнього природнього середовища (е-Контроль);
  • моніторингу довкілля (е-Довкілля);
  • охорони атмосферного повітря (е-Повітря);
  • стратегічної екологічної оцінки (е-СЕО);
  • оцінки впливу на довкілля (е-ОВД);
  • поводження з пестицидами та агрохімікатами (е-Пестициди).

«Пандемія COVID-19 прискорила цифровізацію в Україні. За даними Мінцифри, онлайн послугами стали користуватися у 5 разів більше українців. Сфера захисту довкілля теж діджиталізується. Нам важливо швидко адаптовуватися до вимог часу та створити зручні інструменти діалогу з громадянами і бізнесом. Міністр Роман Абрамовський поставив чітке завдання, провести 100% автоматизацію усіх адміністративних послуг. Ми прагнемо, щоб управлінські рішення базувалися не на суб’єктивних даних, а генерувалися за допомогою сучасних технологій та ІТ-продуктів».

Прокоментував заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець.

Інформацію про проєкти, статуси та дедлайни можна знайти у Публічному каталозі за посиланням: https://plan2.diia.gov.ua/projects