7 липня минуло 100 років від дня народження Петра Яцика (1921–2001) – канадського підприємця українського походження, відомого мецената, який вкладав свої кошти та сили у просуванні українознавства як в світі, так і в Україні. Про це повідомляє Diaspora.ua.

Загальна сума всіх його пожертв складає понад 16 мільйонів доларів. В честь Петра Яцика названо Міжнародний конкурс знавців української мови, що проводиться у День української писемності і мови 9 листопада. Про нього написано книгу з промовистою назвою “Українець, який відмовився бути бідним”, автор – Михайло Слабошпицький.

Петро Яцик спонсорував Інститут українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедію українознавства, Центр досліджень історії України ім. П.Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітню фундацію ім. Петра Яцика, Український лекторій в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті. І це лише частина великого переліку.

На його кошти було відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті, а також видано чимало наукових монографій з історії України (зокрема переклад “Історії України-Руси” М.Грушевського англійською), економіки, політології, медицини, етнографії. За внесок у розвиток української культури Петро Дмитрович Яцик був нагороджений Президентом України Л. Кучмою спеціальною грамотою за сприяння розвиткові української науки, освіти і культури, а в 2001 – до 80-літнього ювілею П. Д. Яцик одержав орден князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Свій життєвий шлях Петро Яцик завершив у Торонто 1 листопада 2001 року, де його поховано на цвинтарі в Гай-парку.