9 вересня 2019 року у Києві в Торгово-промисловій палаті України відбувся Саміт миру з нагоди п’ятої річниці міжнародного Саміту миру WARP. Учасники закликали громадян та державу до активної участі у встановленні цілісності і миру в Україні та світі. 

Організатори: міжнародна НПО HWPL при Департаменті глобальних комунікацій і ЕКОСОР ООН, Міжнародний глянцевий журнал БізнесWoman, Міжнародна жіноча група за мир (IWPG), «Благодійний фонд «Лебідь» та Ветеранська волонтерська спілка, пише BW.

З вітальним словом до учасників Саміту миру звернулись: координатор прес-служби міжнародної організації за мир HWPL Марія Захарова, народні депутати України – Дмитро Лубінець та Марія Мезенцева, засновниця журналу БізнесWoman Ганна Крисюк.

Під час Саміту миру були представлені найкращі проекти миру, вручені звання «Посол Миру», більше 70 організацій і всі учасники підписали листи в підтримку Декларації миру і припинення війн (DPCW) та звернення до президента, голови Верховної ради і прем’єр-міністра України. Через загальне звернення і свої підписи учасники закликали керівництво держави підтримати документ про припинення війн на міжнародному рівні. Результати заходу будуть представлені уряду України та на міжнародному рівні.

Міжнародним званням «Посол миру» нагороджені:

  1. Анна Коршунова, президент громадської організації «Біла птаха»;

2. Ірина Ніколаєва, голова Спілки жінок Херсонщини;

3. Ірина Рабарська, директор БФ «Чисті серцем», координатор міжнародного соціального проекту «Книга Добра»;

4. Аліна Скоморохова, співзасновниця Міжнародного Об’єднання Жінок-Українок;

5. Яніна Лубінець, засновник БФ «Я-Волноваха»;

6. Вікторія Лищенко, засновник та голова Благодійної організації «Благодійний фонд «ЛЕБІДЬ»;

7. Максим Ковеня, засновник та голова ГО «Ветеранська волонтерська спілка».

Саміт миру HWPL 2019 проходить у вересні в більш ніж 150 локаціях 110 країн світу, включаючи Південну Корею, Францію, Австралію, Індію, Замбію і Сполучені Штати Америки.

В Україні партнерами заходу є ГО «Біла птаха», Спілка жінок України, громадська спілка «Міжнародний рух духовно-моральна цивілізація», Міжнародна молодіжна група за мир (IPYG), Книга рекордів України, Міжнародне Об’єднання Жінок-Українок, інтернет-ресурс Світове українство, 33 канал, Allatra TV, Музей “Становлення української нації”.

Музичний супровід заходу від піаніста-віртуоза, рекордсмена Книги рекордів України Майкла Кауфмана-Портнікова.

Головною темою самітів є кампанія «Узаконимо мир – Реалізуємо Декларацію миру і припинення війн в цілях стійкого розвитку». Очікується, що завдяки даній події імплементація юридично зобов’язуючого міжнародного закону про мир на основі Декларації миру і припинення війн (DPCW) заручиться ще більшою суспільною підтримкою.

Декларація DPCW – всеосяжний документ, який роз’яснює роль членів міжнародного співтовариства у запобіганні та вирішенні конфліктів, знаходиться в процесі подання ООН в якості проекту резолюції. В рамках цього процесу HWPL і партнерська молодіжна організація IPYG просувають всесвітній проект «Узаконимо мир», який отримав 1,5 млн. голосів підтримки з 195 країн у вигляді підписів і листів із закликом про мир, написані главам держав.