Форум української молоді діаспори «Хмельницький 2019» відбудеться 24-29 серпня у Хмельницькому.

Відповідне оголошення розміщене на сторінці Посольства України в різних країнах.

«24-29 серпня 2019 р. у Хмельницькому Свiтoвий конґрес украïнських молoдiжних органiзацiй проведе Форум української молоді діаспори «Хмельницький 2019» (ФУМД), в якому візьмуть участь представники молоді діаспори та України, представники влади, міністерств та відомств, які співпрацюють з молоддю і діаспорою, гості з-понад тридцяти країн світу», – йдеться у повідомленні.

Програма форуму складатиметься з культурної та офіційної частин. Перша відбуватиметься з 24 по 26 серпня, друга – у період 27-29 серпня. У рамках офіційної частини пройдуть тематичні сесії, панельні дискусії, які допоможуть визначити стратегічні напрямки діяльності та наступні кроки в роботі Свiтoвого конґресу украïнських молoдiжних органiзацiй (СКУМО). 

Як повідомляється, в офіційному відкритті 27 серпня візьмуть участь мoлoді лідери та активна мoлoдь з української дiаспoри та України, представники Світового конґресу українців та Європейського конґресу українців, інших діаспорних організацій, керівництво держави, дипломатичний корпус, духовенство, євродепутати, представники державних інституцій, пoлiтичні, громадські та культурні дiячi Украïни. 

Культурна програма, що триватиме упродовж проведення форуму, репрезентуватиме українську культуру та мистецтво.

До початку ФУМД відбудеться проект «Дністер – річка єднання», якій проводиться СКУМО за підтримки Тернопільской ОДА і пройде 21-23 серпня. Проектом передбачено відвідуванням різних історичних міст, а також сплав на катамаранах по р. Дністер. Учасниками даного проекту можуть бути молоді люди, які вміють плавати і мають вік від 20 років.

Питання щодо програми необхідно надсилати на електронну адресу: fumd@skumo.org.

Реєстрація за посиланням: http://fumd.skumo.org/registration/

Як відомо, Свiтoвий конґрес украïнських молoдiжних органiзацiй (СКУМО) –  це координаційна надбудова українських молодіжних організацій, створена на основі молодіжної комісії при Світовому конґресі українців. Діяльність СКУМО поширюється на країни, де зареєстровано українські молодіжні організації та діє організована українська громада.

СКУМО є членом Світового конґресу українців і всебічно представляє інтереси української молоді діаспори через координацію діяльності українських молодіжних організацій у світі та співпрацю з відомствами, установами та організаціями в Україні.

Мета СКУМО – збереження національної ідентичності української молоді, що живе за межами України. Пріоритетним напрямком діяльності є гуртування та консолідація сил української молоді діаспори у світі та їх направлення на сприяння розбудови України та діаспорних структур.

Форум української молоді діаспори – це міжнародний захід, основним завданням якого є організація зустрічей керівників українських молодіжних організацій діаспори та України з видатними діячами Європи задля їх згуртування навколо ідеї кoнсoлiдацiï та об`єднання світового українства, розбудови міжнародних структур, розвитку неформальної освіти; змiцнення iснуючих та зав’язання нoвих кoнтактів з молоддю, підприємцями, громадськими діячами Украïни.