Державна прикордонна служба України поінформувала суспільство, що успішно продовжує вживати всі необхідні заходи, аби забезпечити комфортний перетин державного кордону для подорожуючих громадян. В той же час важливим елементом залишається прикордонна безпека, зокрема недопущення незаконного переміщення через кордон заборонених предметів та речей.

Українські прикордонники відзначають, що час від часу трапляються спроби переміщення через кордон як самої зброї, так і предметів, що мають ознаки такої зброї, а саме – муляжі зброї, театральні та кінореквізити тощо. Як правило, такі предмети громадяни можуть перевозити з метою участі у різного роду фестивалях, реконструкціях історичних подій, змаганнях і т. п.

Водночас українські прикордонники констатують зниження рівня незаконного трафіку зброї через кордон України з Республікою Білорусь, тим самим не підтверджують заяви Мінська про нібито велику кількість зброї, яка незаконно ввозиться в країну через кордон з Україною.

“Протягом останніх років ми неодноразово чули з білоруської сторони заяви про потік нелегальної зброї, який нібито йде з України. При цьому українська сторона жодного разу не отримала цього підтвердження”, – сказав представник Держприкордонслужби України Андрій Демченко в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” у вівторок.

Так за вісім місяців 2019 року на кордоні з Білоруссю українські прикордонники виявили 38 одиниць зброї.

“Ця цифра в рази менше, ніж за аналогічний період минулого року. Необхідно зазначити, що з цих 38 одиниць 20 слідували саме на в’їзд в Україну, тобто їх намагалися провезти саме з території Білорусі”, – акцентував представник українського прикордонного відомства.

За його словами, решта 18 одиниць зброї, які намагалися вивезти на територію Білорусі з України, лише одна одиниця є вогнепальною зброєю, інші ж – мисливською, газовою, холодною або пневматичною.

“Можу зі свого боку зазначити, що українські прикордонники постійно вживають заходів безпеки, щоб не допустити переміщення зброї або вибухонебезпечних предметів. Такі заходи здійснюються, зокрема, і на кордоні з Білоруссю”, – додав Демченко.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ був змушений закрити кордон з Україною через потік зброї.

“Ми змушені були зі своїми братами, близькими людьми (з Україною) повністю закрити кордон. Наглухо. Ще більше ніж із Північноатлантичним блоком, який для нас завжди, з давніх часів, нібито здавався ворогом номер один… Ринув потік зброї. Ну, а там, де зброя в руках у звичайних людей і особливо… націоналістично налаштованих – очікуй тероризму”, – заявив Лукашенко.

У Прикордонному відомстві України сприймають заяву білоруських партнерів про нібито велику кількість зброї, яка незаконно ввозиться в країну через кордон з Україною, як прикру помилку, у зв’язку з цим Держприкордонслужба звертається до подорожуючих більш ретельно готуватися до подібних поїздок, а особливо на білоруській ділянці кордону. Для запобігання можливим негативним наслідкам та затримкам на кордоні слід неухильно дотримуватися законодавства України щодо переміщення через кордон зброї.

 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/576-92-%D0%BFhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0637-98).

Організаторів різного роду фестивалів, історичних реконструкцій і т. п. просять завчасно повідомляти Держприкордонслужбу та Державну фіскальну службу України про необхідність переміщення через державний кордон України зброї, її муляжів або відповідного реквізиту, що імітує зброю. Це дасть змогу своєчасно отримати фахову консультацію та уникнути будь-яких проблем під час подорожі.

Державна прикордонна служба України подякувала учасникам прикордонного руху  за розуміння.

Більше тут: https://dpsu.gov.ua/