Вільям Тейлор, тимчасово повірений у справах США в Україні, виступаючи на міжнародній конференції з розвитку Морської охорони Державної прикордоної служби України висловив вдячність та задоволення рівнем співпраці з українським прикордонним відомством:

«…У рамках Програми EXBS з Держприкордонслужбою ми співпрацюємо вже багато років з метою модернізації прикордонного відомства. Наша місія розробила чіткий план, аби підтримати безпеку морських кордонів України. Починаючи з 2014 року Україна потерпає від агресивних дій з боку РФ. Це і анексія Криму, і порушення кордонів України і захоплення нафтових веж тощо. Наразі 24 українських моряки перебувають у полоні РФ. Безпека кордонів важлива не тільки для України, але й для всіє світової спільноти».

Зі свого боку Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко подякував іноземним партнерам за значний вклад в розвиток Морської охорони та виказав сподівання на продовження цієї плідної співпраці. 

Також Сергій Дейнеко наголосив, що крім традиційних загроз на морі, у В(М)ЕЗ і територіальних водах України з боку Росії вчиняються грубі порушення норм міжнародного морського права і суттєво активізувалась військова та правоохоронна діяльність росіян на морських комунікаціях, створюються передумови до економічної блокади портів України.

«Одним із пріоритетів відомства є створення сучасної Морської охорони, здатної ефективно виконувати правоохоронні функції та гарантувати безпеку на морі. Переконаний, що питання безпеки в Азово-Чорноморському басейні є спільним інтересом морських держав».

Крім того, для учасників заходу представники прикордонного відомства презентували інформацію про стан виконання Програм матеріально-технічної допомоги з розвитку Морської охорони Державної прикордонної служби України та інформацію щодо міжнародної підтримки розвитку, а представники Посольства США розповіли про вже наявні спільні проєкти, направлені на розвиток інфраструктури Морської охорони Держприкордонслужби.