Українське громадянське суспільство, в останні місяці, отримує багато цікавої і обнадійливої інформації про український кордон і його захисників. Все це завдяки новим підходам до інформаційної політики з боку нещодавно призначеного на посаду нового керівника Державної прикордонної служби України.

Зустрічі полковника Сергій Дейнеко з представниками різних ЗМІ, як провідних, загальнодержавних так і регіональних, місцевих є частими і цікавими.

Радує те, що очільник прикордонного відомства демонструє повну доступність для преси, чесність, відкритість і прозорість в своїй роботі на відміну від своїх попередників.

Це дає змогу українцям реально знати про всі процеси які відбуваються в Прикордонній службі та мати можливість зворотнього зв’язку та підтримувати безпосередній  контакт з керівником ДПСУ, який є активним учасником дискусії про прикордонні реформи у ФБ та інших пабліках.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010543215513

В електронних ЗМІ, на сайтах та офіційних сторінках ветеранських організацій, в соціальних мережах проходить активне обговорення ініціатив, планів та перших кроків в реформуванні Державної прикордонної прикордонної служби України про які відверто розповідає її керівник .

Патріотична громадськість України, ветерани – прикордонники загалом схвалюють і підтримують ті напрями реформування прикордонного відомства, які започатковані новим керівництвом Державної прикордонної служби України. Хоча дискусії в мережі є гарячими і швидше нагадують мозговий штурм чи зустрічний бій, зрозумілим є одне — громаді не байдуже майбутнє українського кордону і активісти усім серцем вболівають за успіх і розвиток Прикордонної служби.

Особливий інтерес у громади викликало нещодавнє інтерв’ю полковника Дейнеко  BBC News Україна.

На запитання щодо ситуації з фінансуванням прикордонної служби, яка є на сьогодні, керівник відомства відповів, що вона катастрофічна і додав про загальне недофінансування у 938 млн гривень.

«На даний момент борги щодо невиплати підлеглим грошової допомоги на оздоровлення становлять 291,4 млн гривень. Тобто прикордонники з березня місяця не отримують цю допомогу. Така ситуація призвела до підвищення соціальної напруженості. Учора я сказав, що ніхто ні за яких умов не отримає цю допомогу – ні в адміністрації, ні в регіональному управлінні чи управлінні прикордонного загону. Бо грошей немає. А от відділ прикордонної служби, який несе службу безпосередньо з охорони державного кордону – однозначно. Бо забрати в цих людей в мене не підніметься рука», – відмітив Сергій Дейнеко.

Голова Держприкордонслужби пояснює таку ситуацію тим, що цей рік в Україні виборчий, а деякі політики розраховували на підтримку військових, тому обіцяли різне.

Наприклад, підняти прикордонникам зарплату на 30%, як і всім іншим військовим. Також планувалося підняття винагороди за участь в ООС, де також є відмінності між доплатою військовослужбовцям.

«Заборгованість по цій винагороді перед особовим складом, який несе службу в зоні ООС, становить з 1 березня 159 млн гривень. І ця сума тільки накопичується», – сказав Сергій Дейнеко.

Звісно, матеріальна складова є дуже важливою, адже це є головним підґрунтям щоб побороти корупцію на всіх рівнях, припинити розкрадання держбюджету, знищити контрабанду як явище.

«Ви ж розумієте, що прикордонник у цій боротьбі посідає не останнє місце, від нього багато залежить. І коли я звертаюся до підлеглих і закликаю їх бути чесними, жити чесно на зарплату і любити свою державу, і водночас кажу: а гроші я вам дам у наступному році – це ненормально», – додав він.

У ході розмови Сергій Дейнеко також сказав, що схиляє голову перед підлеглими, які служать з перевантаженням, але не розбіглися і продовжують охороняти кордон.

«Ця ситуація не може залишатися такою і надалі. Я намагаюся всі ці питання вирішувати в Офісі Президента, в Міністерстві внутрішніх справ, яке є розпорядником коштів», – відмітив він.

Очільник відомства додав: 
«Допомога від МВС є. Але для того, щоб дати нам додатково мільярд, його треба десь знайти, а в державному бюджеті його немає. Повинні бути внесені зміни до бюджету. Ми своїми силами можемо змінити призначення певних платежів, але не в такому обсязі, щоб повністю вирішити проблему».

Також Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко розповів про реформування і ситуацію у відомстві.

Він зазначив, що все буде зроблено для того, аби солдат, який охороняє державний кордон, ніс службу в умовах, які дозволяють йому бути впевненим, що за ним є велика прикордонна родина і є держава Україна.

«Я хочу зробити все, щоб він був всім забезпечений. Тільки тоді він буде чесним і непідкупним. При цьому загальна чисельність скорочуватися не буде. Всі посади, які будуть вивільнені, будуть спрямовані на підрозділи, які безпосередньо охороняють державний кордон», – сказав очільник ДПСУ.

Усіх планів з реформування відомства Сергій Дейнеко не розкрив, оскільки, за його словами, багато хто хоче їх почути.

«Нехай це буде сюрпризом. Людей, які не беруть участі в охороні кордону, стане менше, кардинально менше, генералів стане менше в рази», – відмітив він.

Він додав, що в Державній прикордонній службі на даний момент 38 генералів, а по штату їх може бути 54.

Також він відмітив, що у відомстві функціонує 8 регіональних управлінь.

«Це структура, яка безпосередньої участі в охороні кордону не бере, а відтягує великий ресурс матеріально-технічного забезпечення. Якщо 90% з тих, хто служить там, одного дня просто не прийдуть на роботу, то ніхто не помітить, що щось відбулося. Тобто вони ніяк не впливають на стан охорони державного кордону», – сказав Голова відомства.

Окремо, він зазначив, що у прикордонній службі призову строковиків не має бути, однак на даний момент відомство змушене було повернутися до цієї практики.

«Ми були єдиним відомством, яке відмовилося від строкової служби у 2008 році. Але така невідповідність у грошовому забезпеченні призвела до того, що виник відтік кадрів. Також було змінено штат, нам додали 3 000 посад. Введення нових посад потрібне було для посилення підрозділів охорони державного кордону. А що насправді відбулося? Збільшено керівну ланку, іде повна невідповідність між підрозділами охорони кордону і тими, хто сидить в теплих кабінетах тут, на Володимирській, в Адміністрації Держприкордонслужби, у різного роду головних центрах», – наголосив Сергій Дейнеко.

Крім того, відповідаючи на запитання щодо ситуації з забезпеченням житлом прикордонників, він відмітив існування ганебної практики, коли деякі високопосадовці отримують по дві і більше квартир. Тим самим вони крадуть в інших військовослужбовців, які так само мають право на отримання житла.

«У нас є випадки, коли люди чекають житла по 20-30 років, уже звільняються і продовжують його чекати. А в цей час якийсь генерал отримує другу чи третю квартиру, намагається зняти з неї статус службового житла, приватизувати», – сказав очільник ДПСУ.

Він зазначив, що в загальному по службі черга складає біля 9 тисяч людей і додав, що «на даний момент я проводжу службову перевірку по ділянці Західного регіонального управління стосовно зловживань, які мали місце там.
Повністю аналізується ситуація з питань отримання та розподілу житла в період з 1 січня 2014 року по всій Державній прикордонній службі. І друге завдання, яке я визначив: з моменту отримання незалежності нашої держави ми піднімаємо всю інформацію по всіх військовослужбовцях, хто і коли отримував житло. Роботи багато, ми нікуди не поспішаємо, але я обов’язково відзвітую перед особовим складом, хто з генералів, полковників чи прапорщиків отримав дві і більше квартири».

Більше тут: https://www.facebook.com/116497678501989/posts/1335555959929482?s=100015617197955&sfns=mo

Одже,  у цьому інтерв’ю, відповіді на головні питання про реформи Державної прикордонної служби громадянським суспільством та ветеранською спільнотою прикордонників отримано.

Ветерани відмічають, що вказані прагнення голови служби щодо змін є доцільними.
Водночас патріотичну громаду прикордонників турбує ситуація, коли кістяк мафіозного угрупування минулих керівників Назаренка-Цигикала в складі «брудного» генералітету та їх
“опричників” і досі не притягнуті до відповідальності, їх діяльність не припинена, вони і надалі працюють на своїх посадах.

Зрозуміло, що рішучі зміни у відомстві почнуться з початком затвердження нової організаційно-штатної структури прикордонного відомства. Це дасть можливим звільнити з посад злочинців та корупціонерів різного ґатунку. А далі має бути чітка, прискіплива робота правоохоронних органів, слідства і суду. Всі корупціонери і злочинці, які обкрадали українську державу, яка веде війну, зловживали і збагачувалися в незаконний спосіб  мають бути покарані.

Активісти занепокоєні наявною в них інформацією про те, що представники старої корупційної організації будь яким способом будуть намагатись зупинити зміни та блокуватимуть надані з Адміністрації Держприкордонслужби в МВС штатні та інші пропозиції. Це для злочинців-корупціонерів – останній шанс для існування, тому ціна немає значення.

Патріотична громада та організації ветеранів прикордонників надали та продовжують подавати багато цікавих і нагальних порад та пропозицій які надходять на опрацювання керівництву Державної прикордонної служби та будуть обов’язково опрацьовані, а слушні та дієві прийматимуться до виконання.

Це дуже добре, що керівництво Державної прикордонної служби та активна патріотична громада спільно працюють над реформуванням та оздоровленням правоохоронного відомства яке відповідає за державний кордон України. Адже тільки спільними зусиллями небайдужих громадян і правоохоронців можливо досягти реального та швидкого позитивного результату.