У спеціалізованому скаутському комплексі під Віднем у суботу розпочався Літній пластовий табір.

Організований Пластовою групою Австрії табір проводиться вперше, хоча й став продовженням майже 100-річної традиції діяльності пластунів на території цієї країни, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Цей табір є продовженням майже 100-річної традиції існування, і діяльності пластунів на території Австрії. Таким чином ми продовжуємо тяглість традиції, адже ще з початку 1930 року були перші згадки про заснування пластового куреня на території Австрії. Участь у таборі беруть пластуни з діаспори та з України, і ми сподіваємося, що він матиме значний емоційний і світоглядний ефект, допоможе збагатити їхній культурний досвід і розвинути соціальні навички”, – зазначила у вітальному слові голова Пластової групи в Австрії Оксана Водотика.

Федеральний центр Bundeszentrum Wassergspreng (BZW), на території якого й організовано табір, належить австрійським скаутам та має, відповідно, усю необхідну інфраструктуру для пластових зборів. Розміщений він у мальовничій місцевості природного парку Фьоренберге (Föhrenberge) у східній частині Віденського лісу поблизу містечка Хінтербрюль в Нижній Австрії.

У таборі, який проходитиме з 27 липня по 3 серпня, зголосилися взяти участь 70 пластунів: 28 новаків та 26 юнаків, а також 16 вихованців, які приїхали з Австрії, Італії, Кенії, Німеччини, Польщі, США, Чехії, Швеції та України. Половина з них – пластуни з діаспори, половина – пластуни з України (Львів, Маріуполь, Самбір, Тернопіль, Ужгород).