23 серпня, під час виступу на розширеному засіданні колегії Міністерства Внутрішніх Справ України, щодо аспектів діяльності органів системи МВС, Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко доповів, що Служба кардинально змінюється, а структурні зміни забезпечать ефективне виконання головних завдань.

«Основні зусилля зосереджено на забезпеченні надійної охорони державного кордону та безперебійності роботи пунктів пропуску. З початку року прикордонниками оформлено майже 55 млн осіб і 10 млн одиниць транспорту. Протягом останніх років зберігається тенденція до зростання потоків. Особливо стрімко зростає пасажиропотік на повітряній ділянці, по особам на 25% і літакам на 12%», – сказав керівник ДПСУ.

При цьому він відмітив, що важливим є безпекова складова з одночасним забезпеченням комфортних умов для подорожуючих. Зокрема, запроваджений біометричний контроль на кордоні дав змогу внести в бази біометричні дані понад 900 тис. іноземців з країн ризику.

Він зазначив і про зростання в 1,6 раза виявлення підроблених паспортів, таких наразі виявлено 865. Крім того, цього року за базами даних Інтерполу реалізовано понад 2 тис. 300 інформацій, з них – 913 щодо осіб, які перебували в міжнародному розшуку та 91 – про викрадені автомобілі.

Також полковник Дейнеко розповів про ефективну взаємодію з профільними підрозділами Нацполіції та Укрбюро Інтерполу. Зокрема, у співпраці з ними було припинено діяльність 12 каналів торгівлі людьми, затримано 16 організаторів.

На запитання Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо необхідності покращення ситуації в КПВВ в районі проведення ООС та на межі з тимчасово окупованим Кримом Голова Держприкордонслужби зазначив, що ситуація на цих напрямках залишається контрольованою.

«Прикордонники забезпечують функціонування 5 контрольних пунктів в`їзду-виїзду на сході країни та 3 – на межі з Кримом. Потоки як пасажирів, так і транспорту постійно зростають. І на сьогодні складають приблизно п’яту частину від всього пасажиро-транспортного потоку загалом по Україні. В той же час, з огляду на безпекову складову контроль в КППВ здійснюється більш ретельно», – сказав Сергій Дейнеко.

Також він акцентував увагу на виконанні завдань авіаційними та морськими підрозділами відомства, ефективність яких значно підвищиться після отримання нових одиниць техніки в рамках проектів, які реалізуються МВС.

«Одним з кроків протидії протиправній діяльності я бачу криміналізацію відповідальності за незаконне переміщення товарів через кордон», – відзначив полковник Дейнеко.

«Ми протидіємо організованій злочинності, яка здебільшого має транскордонний характер. У першу чергу – це нелегальна міграція, контрабанда зброї, наркотрафік та незаконне переміщення товарів», – сказав керівник ДПСУ.

Він зазначив, що за 7 місяців цього року прикордонниками затримано 1,5 тисячі мігрантів і припинено діяльність 8 організованих злочинних угруповань, які займались їх переправленням.

«Важливим завданням, на якому зробив акцент Президент України, це боротьба з контрабандою та незаконним переміщенням товарів через кордон. І Служба забезпечує виконання цих завдань. Ми посили резервами західний кордон, де фіксуємо найбільшу протиправну активність», – відмітив Сергій Дейнеко.

«На більш загрозливих напрямах підрозділи підсилено технікою підвищеної прохідності, а також спрямовано відомчу авіацію і оперативно-розшукові підрозділи», – додав він.

Зазначимо, що тільки за останні три місяці прикордонниками припинено діяльність 7 організованих злочинних груп у складі 36 осіб, які незаконно переміщували товари через кордон, 221 спробу незаконного переміщення понад 1,5 млн пачок сигарет і у 13 випадках – 211,4 кг бурштину, викрито 17 місць накопичення товарів.

«Нашими діями, за оцінкою колег із суміжних країн, нам вдалося зменшити контрабанду сигарет до Європи, передусім на румунській ділянці. Водночас, як реакція на наші зусилля, активізувалося використання контрабандистами БПЛА та малої авіації. До  речі, ми не маємо законних механізмів та ефективних техзасобів протидії такому виду правопорушень», – сказав Голова ДПСУ.

Також він наголосив на дієвій співпраці з міжнародними партнерами в рамках транскордонних операцій, зокрема з ліквідації каналів нелегальної міграції та припинення наркотрафіку.

У своєму виступі Голова Державної прикордонної служби України також доповів, що у ДПСУ кількість генеральських посад вже зменшено на 21 %

«Сьогодні на етапі оновлення влади в країні ДПСУ теж кардинально змінюється. Структурним змінам, які ми вже започаткували, передував системний аудит та аналіз реального стану справ у відомстві. Було визначено ряд найгостріших проблем, які потребують першочергового вирішення. Зокрема, це невиправдано роздутий, малоефективний управлінський апарат як на центральному, так і на регіональному рівнях. Це не лише нераціонально, але й суттєво демотивує персонал підрозділів, які безпосередньо охороняють кордон», – сказав Сергій Дейнеко.

Він відмітив, що в цьому напрямку головні акценти зроблені на скороченні посад в управлінських ланках, виключенні дублювання функцій та структур, наближенні до європейських норм співвідношення органів управління й забезпечення – до підрозділів кордону.

Важливим є також ефективне використання наявних матеріально-технічних та фінансових ресурсів.

«Ми розпочали з оптимізації центрального апарату ДПСУ. По-перше, з 15 існуючих Департаментів в Адміністрації створено 5, загалом кількість самостійних структурних підрозділів скорочено на третину, а кількість генеральських посад зменшено на 21 %», – зазначив Голова ДПСУ.

За його словами, це дозволило сформувати і визначити всі необхідні елементи загальної структури та відповідно скоординувати їх завдання, а наступним кроком стане реорганізація регіональної ланки управління.

«На сьогодні маємо 8 регіональних управлінь. При цьому 3 з них були створені за два останні роки», – сказав керівник відомства.

Разом з тим, він наголосив, що залишається незмінним курс на сучасні методи підбору персоналу, у т.ч. шляхом реалізації проекту «Нове обличчя кордону».

«Не чекаючи завершення змін ми вже прийняли низку кадрових рішень, зокрема змінено керівників 5-ти прикордонних загонів в межах Волинської, Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей. Зауважу, що нинішній процес реформування Служби не зводиться до механічного скорочення. Ми очікуємо, що проведені структурні зміни оптимізують управлінський процес та матимуть відчутний вплив на якість охорони кордону», – зазначив полковник Сергій Дейнеко.

 Більше тут: https://mvs.gov.ua/ua/