Торгівля людьми залишається гострою соціальною проблемою у всьому світі. Україна не є винятком у цій сфері. Найчастіше злочинці продають людей у сексуальне рабство або для трудової експлуатації.

Також, на сьогодні, наша держава залишається привабливою транзитною країною для переправляння нелегальних мігрантів до країн Європейського Союзу.

Як показує практика, тіньовий бізнес з використанням нелегальних мігрантів є складовою частиною діяльності цілих злочинних угруповань.

Державна прикордонна служба України у взаємодії з іншими правоохоронними органами України докладає максимум зусиль, аби протидіяти міжнародним злочинним угрупованням, причетним до торгівлі людьми.

Упродовж семи місяців цього року правоохоронці виявили 248 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України.

В рамках супроводу 203 кримінальних проваджень цієї категорії слідчі повідомили про підозру особам, які їх вчинили. Досудове розслідування вже закінчено у 104 кримінальних провадженнях, відкритих за фактами торгівлі людьми

Оперативники припинили діяльність 22 організованих груп. У всіх кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності вже закінчено досудове розслідування, а кримінальні провадження – спрямовані до суду.

Вживаються заходи щодо протидії незаконній легалізації іноземців у державі. Зокрема, офіцерами припинено діяльність 6 організованих груп, які діяли у сфері нелегальної міграції.

З початку 2019 року спільними зусиллями охоронців правопорядку виявлено 59 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 332 (Незаконне переправляння осіб через державний кордон) Кримінального кодексу України. В рамках супроводу 30 кримінальних проваджень цієї категорії фігурантам було повідомлено про підозру. Досудове розслідування вже завершено у 49 кримінальних правопорушеннях цієї категорії.

Для ефективності проведення такої роботи продовжено практику проведення спільних міжнародних операцій. Зокрема на даний час тривають активні заходи з Береговою охороною Турецької Республіки, правоохоронним органами Італії, Цивільною гвардією Іспанії та Прикордонною вартою Республіки Польща.

Це дає можливість викрити міжнародні канали торгівлі людьми. Так, співробітники оперативних підрозділів Держприкордонслужби, Нацполіції спільно зі співробітниками польської поліції (підрозділ CBSP, Гданськ), оперативним підрозділом митниці Литви при підтримці Європолу провели спільні заходи по документуванню незаконного залучення громадянином Польщі до роботи громадян України на нелегальній фабриці з виготовлення тютюнових виробів. У результаті вжитих заходів на початку липня цього року співробітники польської поліції в районі м. Котовіце виявили нелегальну фабрику з виготовлення сигарет. Затриманий польський організатор, який залучив до незаконної діяльності 11 громадян України.

Крім того, аби забезпечувати ефективне проведення таких операцій з протидії торгівлі людьми, співробітники прикордонного відомства постійно обмінюються інформацією як з вітчизняними, так і міжнародними спеціалістами. Такі заходи також проводяться під егідою МОМ в Україні, ОБСЄ спільно з Інтерполом, а також ГУАМ і іншими міжнародними та громадськими організаціями у сфері протидії торгівлі людьми.

Більше тут: www.mvs.gov.ua