Президент України Володимир Зеленський запевнив, що його позиція збігається з позицією усіх українців, що Донбас – це Україна і там має запанувати мир, відбутися повне припинення вогню.

Про це він сказав у відеозверненні, опублікованому на каналі Офісу президента в YouTube.

“Далі відбудеться зустріч у нормандському форматі разом з президентом Франції, канцлером Німеччини та президентом Російської федерації, де ми обговоримо шляхи припинення війни на Донбасі. Моя позиція в цьому питанні є чіткою та зрозумілою і вона співпадає з позицією усіх українців: ми всі розуміємо що Донбас це Україна і там повинен запанувати мир, відбутися повне припинення вогню, виведення іноземних військових формувань”, – заявив Зеленський.

Він додав, що на українсько-російському кордоні з боку України повинні бути українські прикордонники.

“Має статися обмін полоненими, щоб всі наші громадяни повернулися додому і проведення виборів має відбутися не під дулами кулеметів, а за українським законодавством, з доступом кандидатів від українських політичних сил, українських засобів масової інформації та міжнародних спостерігачів з можливістю реалізації свого виборчого права усіма внутрішньо переміщеними особами”, – додав Президент.

Він зауважив, що всі ці питання будуть обговорюватися на зустрічі в Нормандському форматі.

“Чи буде там підписуватися новий закон про особливий статус? Ні. Цей закон діє до 31 грудня 2019 року. Буде новий закон. Чи будемо ми його сам розробляти і швидко приймати? Ні. Ми напишемо його разом. У співпраці та публічному обговоренні з усім українським суспільством, не перетнувши жодної червоної лінії. Отже, ніякої капітуляції, ніякої здачі національних інтересів України, ніяких договорняків та глобальних кроків без згоди народу України”, – запевнив Зеленський.

Він також додав, що поважає конституційне право кожного громадянина на протест.

“Я чую вас і повірте, я ніколи не здам Україну. В той же час я дуже прошу усіх зважено і спокійно підійти до ситуації та не піддаватися на маніпуляції та провокації деяких осіб”, – додав глава держави.