8 травня 2019 року Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова провела зустріч із заступником помічника Державного секретаря США Джорджем Кентом.
У зустрічі також брали участь Тимчасовий повірений у справах США в Україні Джозеф Пеннінгтон та дипломат політичного відділу Посольства США в Україні Антон Купер.
Під час зустрічі сторони обговорили спільну політику України та США з питань тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу після президентських виборів в Україні.
Е. Джапарова зазначила, що у перехідний період після президентських виборів та напередодні парламентських виборів в Україні підтримка США у здійсненні подальших політичних та економічних реформ є вкрай важливою, як для українського народу, так і для Уряду України.
Окрім того, сторони обговорили ситуацію щодо вкрай провокаційного рішення РФ про надання прискореного російського громадянства українцям, які мешкають на підконтрольних Росії територіях Східної України, що є черговим доказом нехтування міжнародного законодавства та брутальним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України.
Е. Джапарова подякувала американській стороні за продовження послідовної політики невизнання.
Зокрема, у заяві для преси щодо ситуації із наданням спрощеного російського громадянства Морган Ортагус, Речника Державного департаменту, від 24 квітня 2019 р. зазначається, що рішення президента Путіна створює серйозну перешкоду для виконання Мінських угод і реінтеграції Донбасу. Мінські угоди, підписані Росією, закликають до повного відновлення контролю українською державою над Східною Україною.