Офіс з просування експорту нещодавно презентував новий онлайн інструмент  – Хелпдеск для експортерів до ЄС, який допоможе розібратися в загальній логіці вимог до товарів на ринку ЄС, а також знайти вимоги до конкретних товарів. Ця інформаційна веб-сторінка (https://helpdesk.epo.org.ua/ ) стане у нагоді експортерам, які планують підкорювати ринок ЄС та хочуть розібратися в особливостях європейського регулювання безпечності продукції.

Сайт містить три головні секції:

Вимоги до експорту до ЄС;

Групи товарів;

Додаткова інформація.

В секції “Вимоги до експорту до ЄС” ви зможете знайти інформацію про:

– як дізнатися ставку мита на продукцію на ринку ЄС;

– на які товари розповсюджуються тарифні квоти та які правила розподілу тарифних квот;

– що таке правила походження товару та як отримати сертифікат EUR.1.;

– якими є вимоги для нехарчової продукції;

– якими є вимоги для нехарчової продукції;

– які є методи підтвердження відповідності продукції вимогам;

– правила маркування продукції та інше.

В секції “Групи товарів” представлені конкретні вимоги щодо 10 груп товарів (тарифи, квоти (в разі наявності), специфічні правила походження, специфічні вимоги до товару – наприклад, обмеження використання хімічних речовин, контроль залишків забруднювачів та пестицидів тощо, а також перелік секторальних асоціацій та виставок в ЄС).

Секція “Додаткова інформація” містить бібліотеку додаткових матеріалів, посилання на корисні джерела інформації, а також путівники по окремим веб-сторінкам ЄС.

Якщо ви не знайшли інформацію про свою продукції, ви можете замовити послугу “Огляд вимог до продукту на ринку ЄС”, яку можна замовити на нашому сайті через особистий кабінет. Детальніше про послугу читайте за посиланням.

Крім того, Хелпдеск – це живий інструмент допомоги експортерам, а отже ми закликаємо вас скористатися формою зворотнього зв’язку, якщо ви вважаєте, що певної інформації не вистачає, бачите можливості для покращення Хелпдеску або хочете поділитися власним досвідом та готові допомогти у подальшій розробці матеріалів для українських експортерів.

Матеріали Хелпдеску були розроблені Офісом з просування експорту у співпраці з сервісом «Швеція – відкриті ворота торгівлі» Шведської торгової колегії (Kommerskollegium).

Веб-сайт helpdesk.epo.org.ua було створено за активного сприяння Association4U коштом Європейського Союзу в межах Проекту «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».