В місті Оршанець на Черкащині, в Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби України, імені генерал-майора Ігоря Момота проходять чергові навчальні збори резервістів оперативного резерву першої черги.

Це двотижневий курс підготовки, за час якого прикордонники запасу отримають необхідні знання та навички із загальновійськових та прикордонних дисциплін.

Основні зусилля зосереджені саме на практичних заняттях. Учасники військових зборів відпрацьовуватимуть вправи стрільб, прийоми з особистої безпеки, отримають навики в надані першої домедичної допомоги, вивчатимуть тактико-спеціальну підготовку.

Одним із найголовніших напрямків підготовки є саме “Тактика прикордонної служби”, де резервісти отримують практичний досвід дій у складі прикордонного наряду. В ході курсу навчають виявленню і затриманню правопорушників, здійсненню контролю за дотриманням правил прикордонного режиму та виконанню інших завдань у межах ділянок відповідальності підрозділів охорони кордону.

Після закінченню підготовки прикордонники-резервісти матимуть поновлений, достатній багаж знань, що дозволятимуть їм, у разі мобілізації, успішно виконувати завдання з охорони та оборони кордонів нашої Батьківщини.