Під час урочистостей з нагоди найголовнішого свята Українського народу – Дня Незалежності України Президент України Володимир Зеленський нагородив прикордонників, що відзначилися на службі з охорони державного кордону.

Новий формат святкування 28-ї річниці Незалежності України відбувся без військового параду, без військової техніки і без жодної команди від верховного головнокомандувача до військових.  Його назвали Ходою Гідності. До нього долучилося близько 300 військовослужбовців, рятувальники, поліцейські, вчителі, медики, а також родичі загиблих в зоні проведення ООС.

Відзначення розпочалося біля пам’ятного Хреста на місці загибелі Героїв Небесної Сотні. Там, Президент Володимир Зеленський разом із дружиною вшанували хвилиною мовчання героїв, які віддали життя за незалежність країни. Потому пролунало сто ударів дзвону, які символізують сто ударів серця кожного з полеглих героїв Небесної Сотні. Одночасно у різних куточках країни також били у дзвони, вшановуючи пам’ять загиблих.

Глава держави також поклав квіти до меморіалу загиблих героїв небесної сотні. Після провели Ходу гідності. В ній взяли участь 350 захисників з усіх родів військ, а також волонтери, спортсмени, лікарі, діти та високопосадовці.

На Майдані Незалежності національний гімн виконали оркестри, а також співачка Тіна Кароль. Участь у виконанні взяли також 18 піаністів.

В урочистостях до Дня 28-ї річниці Незалежності нашої держави взяли участь військовослужбовці Збройних сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, ветерани бойових дій на Донбасі, волонтери, лікарі, батьки загиблих та люди, якими пишається наша країна. Саме ці мужні люди своєю невтомною ратною працею сьогодні відстоюють незалежність та суверенітет нашої країни.

Під час відзначення свята Президент України Володимир Зеленський нагородив військовослужбовців, які боронять нашу Батьківщину, та людей, які досягли значних успіхів та прославили нашу країну.

На майдані Незалежності у Києві відзнаки від Глави держави отримали 28 осіб, ще п’ятьох нагородили у регіонах України.

Володимир Зеленський передав орден «Золота Зірка» вдові та матері загиблого старшого солдата Андрія Волоса. Військовому присвоєно звання Герой України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Андрій Волос загинув 28 червня 2018 року, коли поблизу населеного пункту Південне Донецької області разом з товаришами по службі намагався евакуювати пораненого офіцера й сам отримав кулю снайпера.

Серед нагороджених і представники Державної прикордонної служби України. Зокрема медалями «Захиснику Вітчизни» нагороджено старшого мічмана Мещерякова Романа Анатолійовича та старшину Ратні Ласла Олександровича.

Старший мічман Роман Мещеряков від початку антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил виконує завдання у районі їх проведення. У серпні 2014 року він у складі екіпажу катера першим прибув на порятунок обстріляного в Азовському морі катеру типу «Гриф» морської охорони ДПСУ. У результаті проведеної тоді операції було врятовано 10 членів екіпажу катера.

Старшина Ратні Ласло у період з липня по жовтень 2014 року брав безпосередню участь у захисті незалежності і суверенітету України. Саме в цей період обстановка на східній ділянці державного кордону характеризувалась найбільшою активністю щодо спроб порушення територіальної цілісності країни озброєними бандитськими формуваннями. Нині він продовжує гідно виконувати завдання з охорони державного кордону України на західних ділянках кордону. Безпосередньо за його участю було неодноразово не допущено переміщення через кордон великих партій наркотичних речовин та контрабандних товарів.

Крім того, державними нагородами було урочисто відзначено працівників освіти, медицини, спортсменів та волонтерів.

Після нагородження Президент Володимир Зеленський заявив про заснування Дня пам’яті захисників України. Згідно з указом глави держави, вшановувати героїв в Україні будуть 29 серпня.

“Сьогодні тут присутні родини загиблих військовослужбовців та учасників добровольчих формувань. З метою гідного вшанування їх пам’яті мною підписано указ про встановлення Дня пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, за суверенітет та територіальну цілісність України”, – сказав Зеленський.