Верховна Рада прийняла у цілому законопроект президента Володимира Зеленського про імпічмент.
Пряма мова спікера ВР Дмитра Разумкова: “245 – за. Рішення прийнято. Проти 73. Утримались 55. Закон прийнятий”, пише УП.
Деталі. Закон підтримали 244 нардепи від “Слуги народу” і один позафракційний.
Це голосування не зустріли оплесками. Навпаки воно викликало обурення частини депутатів.
Дві фракції просили час на заяви, однак Разумков оголосив перерву на 30 хв.

Після прийняття закону у першому читанні частина депутатів просили дати час на ознайомлення з прийнятим законопроектом і внесення поправок і наполягали, щоб у другому читанні і в цілому закон розглядали на наступному засіданні.
Однак Разумков таке прохання проігнорував. Він попросив висловитися з цього питання представника профільного комітету, нардепа від “Слуги народу” Андрія Клочка.
Пряма мова Клочка: “Усі зауваження були розглянуті на комітеті. Ті з них , що вартували уваги, були враховані, у зв’язку з чим пропоную визнати законопроект таким , що не потребує доопрацювання, підтримати та проголосувати”.
Фракція “Батьківщина” просила дати хоча б 5 днів на внесення поправок. Однак Разумков поставив на голосування пропозицію комітету, а не “Батьківщини”.
Це рішення, попри обурення частини залу, підтримали 245 народних обранців (243 – від “Слуги народу” та 2 позафракційні).
Пряма мова депутата від “Європейської солідарності” Ірини Геращенко: “Ви порушили дуже грубо регламент. Ви просто принижуєте саму роль парламенту. Ви перекреслили право кожного депутата подати поправки. Якщо ви і далі сьогодні так голосуватимете, то парламенту просто не існує. Це не просто зелений принтер і ксерокс – це просто приставки до зеленої кнопки мікрофона”.
Однак фракція “Слуги народу” закликала голосувати за законопроект 10 вересня і без поправок.
Після цього, попри зауваження і викрики у залі, Разумков поставив на голосування прийняття законопроекту у цілому, і депутати “Слуги народу” його підтримали.